Relacja z wizyty partnerskiej 15-102019

Relacja z wizyty partnerskiej

W dniach 9-11 października 2019 roku odbyła się druga z zaplanowanych wizyt studyjnych na terenie partnera KSOW w ramach operacji ,,Marka Lokalna Szansą Rozwoju Obszarów Wiejskich”. W wyjeździe uczestniczyło 40 osób wyłonionych w wyniku rekrutacji z grona lokalnych przedsiębiorców, członków stowarzyszeń, KGW, lokalnych liderów, przedstawicieli zarządów, biur, członków rad LGD, koordynatorów gminnych, przedstawicieli sektora społecznego i publicznego zainteresowanych marką lokalną z obszaru działania partnerów KSOW: Stowarzyszenia LGD Krasnystaw Plus, Stowarzyszenia LGD ,,Krajna Złotowska” oraz LGD ,,Partnerstwo Ducha Gór”.

Prezentacja multimedialna

czytaj więcej...
Konkurs plastyczny 11-102019

Konkurs plastyczny "Kozi czwartek" w Muzeum Ziemi Złotowskiej

Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Kozi czwartek”

Okres jesienno-zimowy jest okresem dużego nasilenia obrzędowości ludowej. Także nasze regionalne zwyczaje rozpoczynał w ostatni czwartek przed adwentem pochód przebierańców. Był to tzw. „kozi czwartek”. W tym dniu odbywała się zabawa, a jej głównym jej elementem było zawsze wejście przebierańców, postaciujących: diabła, Cygana, koguta, niedźwiedzia owiniętego w grochowiny i żywej kozy (symbolu płodności) prowadzonej na postronku. W okresie międzywojennym koza była już reprezentowana przez przebierańca w masce. Wszystkie te postacie zaczynały tańczyć, wciągając do ogólnej zabawy zebrane w pomieszczeniu osoby. Zwyczaj ten praktykowany był jeszcze w okresie powojennym, m. in. w Starej Wiśniewce czy Świętej.

czytaj więcej...
Informacja o posiedzeniu Rady LGD 09-102019

Informacja o posiedzeniu Rady LGD

Na podstawie Statutu Stowarzyszenia LGD Krajna Złotowska par.22 ust.7 zwołuje na dzień 17.10.2019 r. na godz. 15:30 w siedzibie LGD Krajna Złotowska, Al. Piasta 32, 77-400 Złotów posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD Krajna Złotowska w celu dokonania wyboru operacji z poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020.

Takiej biesiady jeszcze nie było! 05-102019

Takiej biesiady jeszcze nie było!

Biesiada Krajeńska Kół Gospodyń Wiejskich staje się wydarzeniem cyklicznym, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem wydarzenie odbyło się w Dzierzążenku w Stodole pod Wiatrakiem. Uczestniczyło w nim przeszło 450 osób.

czytaj więcej...
Biesiada Krajeńska Kół Gospodyń Wiejskich już w najbliższą sobotę! 30-092019

Biesiada Krajeńska Kół Gospodyń Wiejskich już w najbliższą sobotę!

Wyniki naborów 27-092019

Wyniki naborów

Szanowni Beneficjenci!
Informujemy, że wyniki naboru wniosków  w zakresie podejmowania oraz rozwijania działalności gospodarczej znajdują się w zakładce WYNIKI NABORÓW --> WYNIKI NABORU 27.09.2019 r.