Jarmark Krajeński już za nami. Działo się!

Jarmark Krajeński już za nami. Działo się!

  • 2018-06-09

Tegoroczny Jarmark Krajeński upłynął pod znakiem słońca. Było upalnie, ale wysoka temperatura nie przeszkodziła naszym rękodzielnikom w zaprezentowaniu swoich niesamowitych prac.

Na kilkudziesięciu stanowiskach wystawienniczych można było oglądać rozmaite wyroby artystyczne. Począwszy od ręcznie robionych ozdób, biżuterii, poprzez haftowane obrazy, szydełkowane serwetki, na makramie, garncarstwie i rzeźbach w drewnie skończywszy. Na szczególną uwagę zasługują prace bezpośrednio nawiązujące do tradycji Krajny. Mowa oczywiście o hafcie krajeńskim, który można było podziwiać w wersji haftowanej, jak i malowanej na porcelanie.
Starania rękodzielników zostały docenione w konkursie na najpiękniejsze stoisko, w którym komisja oceniająca przydzieliła trzy nagrody. Pierwszym miejscem cieszyła się Pani Jolanta Surma, drugie miejsce zajął Pan Andrzej Synoradzki, trzecie miejsce należało natomiast do Pani Jolanty Dolat. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Niezwykła atmosfera tegorocznego Jarmarku z pewnością na długo pozostanie z Uczestnikami. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim wystawcom oraz gościom.  Mamy nadzieję, że kolejna edycja wydarzenia będzie równie udana.
Zapraszamy do fotorelacji!