Aktywny Ryneczek 2019

Aktywny Ryneczek 2019

  • 2019-05-28

W ramach pobudzenia aktywności kulturalnej w przestrzeni placu Paderewskiego Muzeum Ziemi Złotowskiej będzie kontynuować ubiegłoroczne wydarzenia w ramach Aktywnego Ryneczku. Zapraszamy mieszkańców miasta i okolicy do wejścia w interakcję. Poza stoiskiem muzealnym z pamiątkami lokalnymi, chętnie udostępniamy kramy zainteresowanym twórcom i kolekcjonerom.

W 2019 roku muzeum zaplanowało wydarzenia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, w godz. 13-16. W minioną niedzielę 26 maja 2019 r. odbyło się Targowisko Sztuki – ARTYŚCI Z HAWAJÓW. Na złotowskich kramach podobnie jak w 2018 roku, zaprezentowali się artyści z całej Polski goszczący na plenerze artystycznym na Folwarku Hawaje w Starej Wiśniewce. 30 czerwca 2019 odbędzie się Wystawa powarsztatowa Linorytu i Fotografii Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy. Warsztaty organizowane są w ramach projektu Edukacja Kulturalna, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wierzymy, że plac Paderewskiego, centralny punkt miasta, stanie się prawdziwym Aktywnym Ryneczkiem w Złotowie. Podczas trwającej trzy godziny wystawy można będzie obejrzeć wiele ciekawych przedmiotów, wymienić doświadczenia, uzyskać fachową poradę, czy też uzupełnić własną kolekcję. Zachęcamy lokalnych twórców, kolekcjonerów oraz pasjonatów ze Złotowa i okolic do prezentowania swoich zbiorów Kramy udostępniamy bezpłatnie, po wcześniejszym zgłoszeniu w muzeum. Kolejne terminy to: 28 lipca 2019, 25 sierpnia 2019, 29 września 2019 roku.
Zapraszamy do współpracy!