Co w Kniei pichcić? My już wiemy!

Co w Kniei pichcić? My już wiemy!

  • 2018-10-13

Co w Kniei pichcić? Na to pytanie odpowiedzieli sobie uczestnicy warsztatów kuchni myśliwskiej, które odbyły się dziś w Lipce.
Warsztaty oraz Seminarium „Bogactwo przyrodnicze lasów na Krajnie – szansa czy zagrożenie?” odbyły się w ramach realizacji projektu KSOW „Dziedzictwo Kulinarne Krajny Złotowskiej - co w Kniei pichcić – warsztaty kuchni myśliwskiej”. 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dorobku Kół Myśliwskich z obszaru LGD. 
W warsztatach kuchni myśliwskiej, które poprowadził znawca dziczyzny, Krzysztof Lechowski, udział wzięło ponad 80 osób z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń. Motywem przewodnim była sarnina. Uczestnicy pod okiem prowadzącego przygotowali potrawy pachnące lasem: gulasz, pasztet, steki, Carpaccio, a także mielone. Po kilkugodzinnym gotowaniu nadszedł czas na prezentację oraz degustację przygotowanych potraw. Uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w Warsztatach, a przybyli goście delektowali się niepowtarzalnym smakiem myśliwskich dań.Warsztatom towarzyszyło seminarium poświęcone lasom Krajny Złotowskiej. Prelegenci poruszyli temat edukacji leśnej jako elementu integrującego środowiska lokalne, opowiedzieli o roli kół łowieckich w systemie zarządzania lasem, przybliżyli temat zasobów runa leśnego i zwierzyny łownej, będącej ważnym elementem kuchni myśliwskiej oraz przedstawili systemy gospodarki leśnej w perspektywie obecnych przepisów.
Po części oficjalnej odbyła się biesiada przy muzyce na żywo.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że dzisiejsza inicjatywa przybliżyła tematykę lasów, które są naszym bogactwem.